Dlaczego sauny ogrodowe stały się tak popularne?

sauny ogrodowe

W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszą się sauny ogrodowe a także inne elementy Spa takie jak jacuzzi. Czy warto mieć u siebie strefę Spa? Czy to się opłaca? Jakie korzyści zdrowotne przynosi korzystanie z sauny lub jacuzzi? Powiemy o tym w artykule.

Sauny ogrodowe – Skąd ich popularność?

Jak wiadomo, moda lubi przychodzić do nas z  zachodu. Tam własne sauny ogrodowe popularne są od dawna. W Polsce moda na nie pojawiła się kilka lat temu, szczególnie od pandemii Covid-19. Jak wiadomo, wszyscy potrzebujemy czasem odpocząć, zrelaksować się, wyciszyć i zapomnieć o problemach, a także szybko uciekającym czasie. Własna strefa Spa bardzo w tym pomaga, a do tego niesie ze sobą korzyści zdrowotne. Powiemy o nich w następnym akapicie. Warto także dodać, że mając prywatne jacuzzi lub saunę można w pełni odczuć jakie przynoszą efekty, ponieważ korzystanie z nich jest wtedy nieograniczone. Niestety w ośrodkach sportowych lub rekreacyjnych wstęp do strefy spa zwykle kosztuje dużo. Oprócz tego trzeba się zmierzyć z kolejkami – dla jednych tylko na miejscu, przed wejściem, dla innych już przy dojeździe.

sauny domowe

Sauny domowe i ogrodowe – Korzyści

Sauny domowe to także prywatność i higiena. Korzystając z sauny publicznej nie mamy pewności, czy przed nami była w niej zdrowa i czysta osoba. Poza tym możemy trafić w dość wstydliwym momencie, gdy korzystać z sauny będzie osoba nago. Jeśli chodzi o higienę, to samo odnosi się do jacuzzi. A co powiedzieć o korzyściach zdrowotnych wynikających z korzystania z sauny? Takie kąpiele parowe hartują ciało, które staje się bardziej odporne na przeziębienia. Szczególnie jeśli prowadzimy „terapie szokowe” – grzejemy się, a następnie wychodzimy do zimnego miejsca, wchodzimy do zimnej wody i tym podobne. Udowodniono także, iż korzystanie z łaźni poprawia pracę układu oddechowego i krążeniowego i przyśpiesza przemianę materii. Stan naszej skóry poprawia się, usuwamy z organizmu wiele toksyn.

 Czy warto mieć własną strefę Spa?

Jeśli tylko masz taką możliwość, postaw na własną strefę Spa. Jednorazowo rzeczywiście jest to spory wydatek, jednak przynosi wiele korzyści – zarówno dla naszego zdrowia psychicznego jak i fizycznego. Zawsze, gdy tylko będziesz mieć czas zrelaksujesz się u siebie, bez tłumów, nieproszonych gości i tym podobnych.