Instalacja gazowa Warszawa – Regularne inspekcje to podstawa

instalacja gazowa Warszawa

Regularne inspekcje gazowe to konieczność. Niestety wiele osób je bagatelizuje. Instalacja gazowa Warszawa, która ma usterki może okazać się tragiczna w skutkach. Dlaczego? Jak często powinniśmy dokonywać inspekcji instalacji gazowych?  

Instalacja gazowa Warszawa – Dlaczego regularna inspekcja jest taka ważna?

Instalacja gazowa Warszawa powinna być kontrolowana regularnie ponieważ awaria może być tragiczna w skutkach. Zaniedbane instalacje gazowe lubią mieć przecieki. Ulatniający się gaz, w kontakcie z nawet najmniejsza iskrą, to wybuch, pożar i nierzadko ofiar śmiertelne. Niestety gazownicy regularnie dostają zgłoszenia o awariach, mimo że sprawę inspekcji nagłaśnia się często. Czasem usterki są niewielkie, jednak zdarza się, że zostają usunięte o włos od tragedii. Nawet jeśli nie dojdzie do wybuchu, to samo wdychanie gazu jest bardzo szkodliwe. Poza tym ubytek tego surowca wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie teraz, gdy gaz tak mocno podrożał. Dlatego, jeśli zależy Ci na zdrowiu i życiu Twoim a także twoich najbliższych, powinieneś regularnie poddawać swoją instalację gazową kontroli. Jak często zaleca się dokonywanie inspekcji instalacji gazowej?

naprawa gazu Warszawa

Jak często dokonywać inspekcji instalacji gazowej?

Kontrola i inspekcja instalacji gazowej Łomianki powinna odbywać się:

  • gdy do użytku ma być oddany nowy budynek bądź mieszkanie,
  • po remoncie a także mniejszych i większych pracach renowacyjnych,
  • w momencie zgłoszenia awarii,
  • kiedy instalacja została odłączona na minimum 6 miesięcy.

W gazownictwie warszawa wiadome jest, że prócz tego niezbędne są kontrole w ramach działań prewencyjnych. Jak często musza być wykonywane? W mniejszych budynkach przeprowadza się je raz w roku. W przypadku dużych budynków inspekcja konieczna jest dwa razy w roku – w maju i listopadzie. Zobaczmy, jak wygląda przebieg prawidłowo prowadzonej inspekcji.

Naprawa gazu Warszawa – Lepsza inspekcja, niż wymiana  

Pełna kontrola i inspekcja gazowa składa się z następujących etapów:

  • sprawdzenie szczelności tzw. aparatów gazowych wszystkich urządzeń na gaz,
  • weryfikacja stanu technicznego przyłączy, podłączenia armatury, połączenia przewodów,
  • sporządzenie protokołu z kontroli.

Zdecydowanie taniej i bezpieczniej jest regularnie dokonywać inspekcji niż zwlekać aż wydarzy się coś złego. Naprawa gazu Warszawa nie jest tania. A przede wszystkim, lepiej postawić na bezpieczeństwo.