Jesteś osobą starszą wiekiem? Dom opieki to nie wyrok

dom spokojnej starości bydgoszcz

Wiele osób jest sceptycznie nastawionych do domów opieki. Jednak w rzeczywistości, odpowiednio wybrany dom spokojnej starości Bydgoszcz może się okazać najlepszym miejscem dla starszej osoby. Czujesz się samotny? Brakuje Ci towarzystwa? Nie radzisz sobie z codziennymi, nawet prostymi, czynnościami? Koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

Dlaczego domy opieki maja złą opinię?

W Polsce wiele osób ma negatywne nastawienie do domów opieki. Dlaczego? Wynika to ze standardów sprzed lat, które pozostawiały wiele do życzenia. Wiele starszych osób było nienależycie traktowanych. Jednak do dzisiaj standardy bardzo się podniosły, a każdy dom opieki Toruń musi mieć regularne kontrole. Najlepiej sytuacja wygląda w prywatnych domach opieki, jednak pobyt w nich jest zdecydowanie droższy niż w placówkach publicznych. Ale i publiczne placówki mogą być dobre. Wystarczy poczytać opinie i zobaczyć kilka z nich by mieć porównanie. Polacy myślą, że posłanie rodzica do domu spokojnej starości jest okazaniem braku szacunku. Ale czy niepoświęcanie rodzicowi dostatecznej ilości czasu, zaniedbywanie go nie jest brakiem szacunku? Lepiej postawić na fachową opiekę i ciągłe towarzystwo rówieśników dla rodzica niż samotność w domu.

dom opieki Toruń

Brakuje Ci towarzystwa? Dom spokojnej starości Bydgoszcz to nie wyrok

Jesteś osobą starszą wiekiem? Masz problemy z codziennymi czynnościami, a nie ma wiele osób, które mogłyby Ci pomóc? A może czujesz się samotny? Dom spokojnej starości Bydgoszcz to nie wyrok. Wiele starszych osób w takim miejscu odżyło. Dlaczego?  Powiedzmy o zaletach, jakie niesie ze sobą pobyt w domu opieki.

  • Masz zapewniona regularną kontrolę zdrowotną.
  • Natychmiastową interwencję w razie problemów zdrowotnych występujących nawet w środku nocy.
  • Towarzystwo osób z twojej grupy wiekowej – zawsze, gdy tylko masz ochotę.
  • Różnego rodzaju rozrywki, które oddalą nudę i przygnębienie oraz wzmocnią sprawność umysłową.
  • Odpowiednio zbilansowane posiłki.

Czy pobyt w domu opieki oddali cię od rodziny? Wszystko zależy od waszych relacji. To bliscy ustalają, jak często chcą cię odwiedzać.