Ortopeda Poznań – Nie zwlekaj z wizytą u specjalisty

ortopeda Poznań

Wiele osób kojarzy sobie ortopedę jako specjalistę, do którego trzeba się udać jedynie w przypadku jakichś złamań kończyn, skręceń itp.  Jednak jest wiele objawów, które bagatelizujemy, a należałoby skonsultować je z lekarzem. Jakie to objawy? 

Ortopeda Poznań – Czym się zajmuje?

Czym zajmuje się ortopedia? Nie tylko dolegliwościami wynikającymi z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego. Również wszelkimi zaburzeniami w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów. Wiele osób bagatelizuje objawy, takie jak ból w nadgarstku, kolanie i tym podobne. Dlaczego? Ponieważ uważa, że to z przepracowania. Ale każdy ortopeda Poznań wie, iż takie dolegliwości, mogą wskazywać na rozwijające się schorzenia, które nieleczone mogą okazać się przykre w skutkach. Zobaczmy, jakie choroby ortopedyczne najczęściej towarzyszą ludziom oraz jak je rozpoznać.

dobry ortopeda Poznań

Dobry ortopeda Poznań – Choroby, objawy, przyczyny

Do powstawania chorób ortopedycznych przyczynia się niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej, ciężka praca a także wiek. Jednak coraz częściej występują one także u dzieci. Poniżej najczęściej spotykane choroby i ich objawy:

  • Zespoły bólowe kręgosłupa – okazuje się, że jest to problem prawie 80 % Polaków. Charakteryzuje się bólami kręgosłupa.
  • Osteoporoza – Choć choroba ta często rozwija się bezobjawowo i rozpoznawana jest dopiero w zaawansowanym stadium, to można powiedzieć, że cechuje się złamaniami np. kręgów, kości udowej, kości przedramienia czy stawów. Złamania te skutkują nawracającym bólem, a chory zaczyna się garbić.
  • Dna moczanowa – znana też jako artretyzm charakteryzuje się bólem i obrzękiem stawów, a także zaczerwienioną, nadwrażliwą na bodźce, napiętą skórą, ogólnym osłabieniem gorączką.
  • Zespół cieśni kanału nadgarstka – objawami są: mrowienie, drętwienie i nieprzyjemne odczuwane po wewnętrznej stronie dłoni w okolicy kciuka, palca wskazującego i serdecznego. Również tętniący ból promieniujący na przedramię i osłabiona siła uchwytu.

Takich schorzeń można by wymieniać jeszcze długo. Dlatego każdy dobry ortopeda Poznań zachęca, aby reagować na każde objawy. Przecież lepiej poświęcić trochę czasu na profilaktyczną wizytę u specjalisty niż uśmierzać nieodwracalne skutki choroby.