Czy agent ubezpieczeniowy dużo zarabia? Jak nim zostać?

agen ubezpieczeniowy Elbląg

Wielu studentów szukających pracy w niepełnym wymiarze godzin decyduje się na nawiązanie współpracy z agencją ubezpieczeniową. Czy to opłacalna praca? Ile średnio zarabia agent ubezpieczeniowy Elbląg? Powiemy o tym w dalszej części artykułu. Jeśli planujesz zmianę pracy i szukasz czegoś, co daje możliwość rozwoju, zapraszamy do lektury.

Dlaczego studenci lubią pracę przy ubezpieczeniach?  

Nie każdy może pracować na pełny etat. Są też osoby, które po prostu nie chcą pracy w pełnym wymiarze godzin. O ile w dużych miastach nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy w niepełnym wymiarze godzin, tak mniejsze miejscowości nie mają wiele do zaoferowania w tej kwestii. Właśnie dlatego studenci czy na przykład matki z małymi dziećmi tak chętnie decydują się by zostać agentem ubezpieczeniowym Elbląg. Praca agenta ubezpieczeniowego polega na organizowaniu oraz nadzorowaniu czynności agencyjnych. Do zadań agenta należą działania na rzecz lub w imieniu zakładu ubezpieczeń. Zaliczają się do nich:

  • pozyskiwanie klientów,
  • zawieranie umów ubezpieczenia,
  • wykonywanie umów ubezpieczenia.

Lubisz kontakt z ludźmi? Tego w pracy agenta ubezpieczeniowego Ostróda nie brakuje. Kontakt z klientami może się odbywać online lub w umówionym miejscu. Jednak najchętniej wybieraną opcją w ostatnich kilku latach są wizyty online.

agent ubezpieczeniowy Ostróda

Zobowiązania, jakie ma agent ubezpieczeniowy Elbląg  

Agent ubezpieczeń ma także pewne zobowiązania. Jakie?

  • Do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji, które zostały uzyskane wskutek wykonywania czynności agencyjnych,
  • powiadomienia klienta czy działa na rzecz jednego czy wielu zakładów ubezpieczeniowych,
  • doskonalenia swoich umiejętności zawodowych.

Każdy, kto ma kontakt z klientami i posiada ich dane musi być ostrożny. Szczególnie dziś gdy obowiązuje RODO. Za wyciek tak zwanych drażliwych danych klientów można ponieść poważne konsekwencje. Mimo to warto zostać agentem ubezpieczeniowym. Dlaczego? Praca ta daje możliwość rozwoju. Poza tym wypłata jest zwykle zadowalająca. Górna granica wynagrodzenia uzależniona jest przede wszystkim od zaangażowania, wysiłku, wkładu pracy i skuteczności samego agenta.